پرسش و پاسخ

معرفی آتیه بیمه سی
بیمه شخص ثالث مطابق با ظرفیت مجاز سرنشینان هر خودرو که در بیمه‌نامه ثبت شده است پرداخت می‌شودو تعداد نفرات بیش از ظرفیت شامل پوشش بیمه نمی‌شوند.

این موضوع بستگی به نظر و تمایل مالکان خودرو دارد. اگر مالک قبلی خودرو (فروشنده) تمایل داشته باشد تا سابقه بیمه خود را بر روی اتومبیل دیگری منتقل کند، می‌تواند این کار را انجام دهد و با انتقال آن، سابقه بیمه اتومبیل قبلی از بین خواهد رفت. اما اگر فروشنده اتومبیل بیمه را نخواهد و نخواهد سابقه بیمه خود را به اتومبیل دیگری منتقل کند، سابقه بیمه روی بیمه‌نامه اتومبیل قبلی باقی خواهد ماند.

طبق قانون اگر بیمه‌نامه شخص ثالث شما تا ۱۴ سال فاقد سابقه خسارتی باشد (تصادفی که در آن شما مقصر شناخته شوید) می‌توانید از حداکثر تخفیف بیمه‌نامه شخص ثالث که ۷۰درصد است استفاده کنید.

در صورتی که بیمه‌نامه شخص ثالث شما تا ۱۴ سال دارای سابقه عدم خسارت باشد می‌توانید از حداکثر تخفیف ۷۰درصدی این بیمه‌نامه استفاده کنید.

بله، پاشیده شدن اسید روی اتومبیل و ایجاد خسارت، جزو خدمات تکمیلی بیمه بدنه خودرو محسوب می‌شود که هنگام تنظیم قرارداد با توجه به نیاز و تمایل مالک خودرو می‌تواند تحت پوشش قرار گیرد.

پوشش اصلی بیمه بدنه خودرو سه مورد را شامل می‌شود که عبارتند از:

۱- حادثه

۲- آتش‌سوزی

۳- سرقت خودرو

بنا بر قانون جدید بیمه، کسر یک کوپن (کوپن اول) از بیمه‌نامه شخص ثالث در خسارت‌های مالی مشمول ۲۰درصد و در خسارت‌های جانی مشمول ۳۰ درصد جریمه می‌شود.

این میزان در کسر کوپن دوم در خسارت‌های مالی به ۳۰ و در خسارت‌های جانی به ۷۰درصد می‌رسد.

در کسر کوپن سوم بیمه‌نامه شخص ثالث، در خسارات مالی ۴۰ درصد و در خسارات جانی ۱۰۰درصد جریمه به سابقه بیمه‌گذار تعلق می‌گیرد.

تفاوت قانون جدید بیمه شخص ثالث با قبل این است که کل سابقه تخیف بیمه فرد، با اولین تصادف از بین نمی‌رود که این موضوع به نفع بیمه‌گذار خواهد بود.

میزان تخفیف برای هرسال بدون خسارت ۱۰ درصد در نظر گرفته شده است که طی ۶ سال به حداکثر میزان خودیعنی ۶۰درصد می‌رسد.

علاوه بر این ۶۰درصد، ایثارگران، اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها، کسانی که حق بیمه خود را به صورت نقدی پرداخت می‌کنند و مالکان خودروهای باکیفیت، از ۱۰ درصد تخفیف بیشتر برخوردار می‌شوند.

ضمن اینکه خودروهایی که کمتر از ۳ ماه از تاریخ خروج آنها از کارخانه می‌گذرد، شامل ۳۰درصد تخفیف اولیه بیمه بدنه می‌شوند.

شما می‌توانید با در دست داشتن مدارک بیمه‌ای از جمله بیمه‌نامه، کارت ملی بیمه‌گذار و بیمه شده و گواهی فوت، در ساعات اداری به به بخش بیمه عمر و سرمایه‌گذاری در نزدیک‌ترین مرکز بیمه مورد نظر مراجعه کنید تا مراحل اداری این کار انجام شود. مراحل پرداخت در بیمه معمولا بین یک هفته تا ۲۰ روز کاری طول می‌کشد. البته اگر فرد بیمه‌گذار، در فرم بیمه گزینه «طبق قانون» را انتخاب کرده باشد، زمان طی شدن مراحل انحصار وراثت نیز به این زمان افزوده می‌شود.

به طور کلی بیمه بدنه خودرو بر اساس دو عامل اصلی تعییت می‌شوند که کی ارزش خوردرو و دیگری سال ساخت آن است.

طبق قانون در صورت فوت فرد بیمه‌شده، این موضوع باید حداکثر ظرف مدت یک ماه به اطلاع شرکت بیمه‌گر برسد.

پوشش‌های اصلی بیمه آتش‌سوزی شامل آتش‌سوزی، صاعقه و انفجار است ولی این امکان برای بیمه‌گذار وجود دارد که پوشش این بیمه‌نامه را برای مواردی مثل زلزله، طوفان، سرقت و... افزایش دهد.


ارتباط با آتیه بیمه سی:

تهران، خیابان آزادی، حدفاصل دکتر قریب و اسکندری، روبروی پارک اوستا، پلاک ۱۳۳، واحد ۶

تلفن: ۰۲۱۶۶۴۳۶۰۴۹ - ۰۲۱۶۶۵۷۵۷۷۱

پست الکترونیکی: info[at]atiyebimaci.com

نماد اعتماد الکترونیکی logo-samandehi