عوامل تاثیرگذار بر نرخ بیمه شخص ثالث

نرخ جدید بیمه شخص ثالث سال ۱۳۹۷

مدت بیمه درخواستی:
مشخصات بیمه نامه فعلی
مشخصات وسیله نقلیه
تعهدات
مشخصات فردی
مشخصات
مشخصات فردی
پوشش ها:
مشخصات فردی
مشخصات سفر
مشخصات فردی
تعیین وضعیت

لطفا تماس بگیر، در خدمتیم... ۶۶۴۳۶۰۴۹-۰۲۱

آتیه بیمه سی؛ فاکتورهای موثر بر نرخ بیمه شخص ثالث را بشناسیم تاریخ انتشار:  1397/10/15  

عوامل تاثیرگذار بر نرخ بیمه شخص ثالث

عوامل تاثیرگذار بر نرخ بیمه شخص ثالث

در یادداشت قبل به پرسش‌هایی مانند اینکه مفهوم بیمه شخص ثالث چیست و چرا باید خودروی شما بیمه شخص ثالث داشته باشد جواب دادیم. شما می‌توانید با استفاده از یک روش ساده در وبسایت آتیه بیمه سی به سادگی استعلام نرخ‌ بیمه شخص ثالث خود را انجام دهید و بیمه‌نامه خود را از طریق همین سایت ثبت کنید. شما با این کار از مراجعه به نمایندگی بیمه و صرف هزینه و زمان زیاد راحت شوید. اما قبل از این کار بهتر است با عوامل موثر بر نرخ حق بیمه شخص ثالث آشنا باشید:


فاکتورهای متعددی بر نرخ حق بیمه شخص ثالث موثر هستند که مهم‌ترین آنها حق بیمه پایه، نوع وسیله نقلیه، میزان پوشش بیمه‌نامه، جریمه دیرکرد، مورد استفاده خودرو، مدل خودرو و تخفیف عدم‌خسارت است که در ادامه با این موارد بیشتر آشنا می‌شویم:

 

1. حق بیمه پایه:

نرخی است که از سمت بیمه مرکزی ایران تعیین می‌شود و بخش مهم حق بیمه را تشکیل می‌دهد. میزان این نرخ بر اساس مبلغ دیه‌ای است که هرساله توسط قوه قضایه تعیین می‌شود.

 

2.نوع وسیله نقلیه:

نوع وسیله نقیله عامل مهم دیگری است که در تعیین نرخ حق بیمه پایه موثر است.

برای مثال در سال ۹۷ حق بیمه پایه برای خودروی سواری پراید ۹۹۰‌هزار تومان و برای خودروهای بارکش تا ظرفیت یک تن ۱۰۲۴۱۰۰ تومان از سوی بیمه مرکزی تعیین شده است.

 

3. میزان پوشش بیمه‌نامه :

یعنی بازه حداقل تا حداکثر پوشش مالی که شرکت بیمه برای جبران خسارت تعهد می‌کند.

 

4. جریمه دیرکرد :

همان‌طور که در یادداشت قبل گفته شد، بیمه شخص ثالث از جمله بیمه‌نامه‌های اجباری در کشور ما است و اگر وقفه‌ای در تمدید آن بیفتد، به صورت روزشمار (تا ۳۶۵ روز) به بیمه‌گذار جریمه تعلق می‌گیرد بسته به نوع خودروی شما متفاوت است و روی حق بیمه اضافه می‌شود.

 

5.مورد استفاده خودرو :

در محاسبه بیمه شخص ثالث نوع وسیله نقلیه (بارکش، سواری، عمومی، موتور سیکلت و سایر) بیانگر استفاده شما از آن وسیله است که نرخ بیمه‌نامه شخص ثالث بر مبنای آن تعیین می‌شود.

 

6. مدل خودرو :

منظور از مدل خودرو، سال ساخت خودروی شماست که قدمت خوروی شما تا به امروز را تعیین می‌کند.

 

7. تخفیف عدم خسارت:

برای بیمه‌گذاران، با توجه به سال‌هایی که پیش از  تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث جدید، از بیمه‌نامه خود استفاده نکرده باشد، تخفیفاتی متناسب با تعداد این سال‌ها در نظر گرفته می‌شود که از مبلغ بیمه‌نامه کسر خواهد شد.

مثلا اگر شما دو سال از بیمه شخص ثالث خود استفاده نکرده باشید (به مدت ۲ سال در تصادفات مقصر شناخته نشده باشید)، بیمه نامه شما در هنگام تمدید برای سال آینده شامل  ۱۰درصد تخفیف خواهد بود که این تخفیف با با بیشتر شدن سال‌های بدون تصادف، بیشتر نیز می‌شود.

 

البته اگر اولین بار است که می‌خواهید از نرخ بیمه‌شخص ثالث خودروی خود استعلام بگیرید و بیمه‌نامه خود را به‌صورت آنلاین ثبت کنید، اصلا نگران نباشید. می‌توانید این کار با استفاده از راهنمای تصویری سفارش بیمه شخص ثالث در همین سایت، به راحتی و در کوتاه‌ترین زماغن انجام دهید.

دیدگاه

ارسال دیدگاه:

سایر مطالب؛
تاریخ:  1397/10/26  
بیمه شخص ثالث راننده محور می‌شود

رئیس کل بیمه مرکزی اعلام کرد: طبق قانون برنامه ششم توسعه، از سال آینده بیمه شخص ثالث به صورت آزمایشی به جای خودرو، به راننده تعلق خواهد گرفت.

تاریخ:  1397/10/23  
بهتر از همه بیمه‌ها!

خبرگزاری ایسنا در گزارش خود درباره بیمه‌های کشور، بیمه ایران را به عنوان بیشترین ثبت‌کننده بیمه شخص ثالث در کشور معرفی کرده است.

تاریخ:  1397/10/20  
10 پرسش رایج درباره بیمه

معمولا پرسش‌هایی درباره خدمات مختلف بیمه برای ما مطرح می شود که می‌خواهیم یک جواب مطمئن درباره آن پیدا کنیم. بخش پرسش و پاسخ وبسایت آتیه بیمه سی که وظیفه پاسخگویی به این پرسش‌ها را به عهداه دارد، در فواصل زمانی معین سوالات پرتکرار مخاطبان را به صورت یک گزارش آماری در اختیار بخش خبر وبسایت قرار می‌دهد تا علاقمندان علاوه بر مشاهده پرسش‌های متداول دیگر کاربران، با پاسخ‌ها و خدمات شرکت‌های بیمه نیز آشنا شوند. در ادامه پرسش‌های پرتکرار یا خاص کاربران بیمه در‌ نیمه اول دی‌ماه ۱۳۹۷ را مرور می‌کنیم.

تاریخ:  1397/10/19  
درباره بیمه از چه کسی سوال کنیم؟!

دیگر آن زمانه نیست که برای یافتن جواب هر پرسشی نیاز به سفرهای دور و دراز و مرارت و صرف عمر باشد. اینترنت دیگر همه چیز را ساده کرده است. فقط کافی است روبروی رایانه بنشینی و کلمه یا موضوعی را که در مورد آن سوال داری تایپ کنی و به پاسخ‌های فراوانی برسی. ولی کدام این جواب‌ها قابل اعتماد هستند؟! با ما همراه باشید:

تاریخ:  1397/10/18  
برای هر حادثه ای آماده باش!

حتما این جمله را بارها شنیده‌اید که «حادثه خبر نمی‌کند». این جمله درست است اما بی‌خبری دلیل موجهی نیست که خود را در برابر حادثه‌های احتمالی و آثار و عواقب آنها ایمن نکنیم. بیمه حوادث اگرچه در دنیا طرفداران بسیاری دارد ولی به نظر می‌رسد هنوز در کشور ما آنچنان که باید و شاید شناخته شده نیست...

تاریخ:  1397/10/15  
عوامل تاثیرگذار بر نرخ بیمه شخص ثالث

در یادداشت قبل به پرسش‌هایی مانند اینکه مفهوم بیمه شخص ثالث چیست و چرا باید خودروی شما بیمه شخص ثالث داشته باشد جواب دادیم. شما می‌توانید با استفاده از یک روش ساده در وبسایت آتیه بیمه سی به سادگی استعلام نرخ‌ بیمه شخص ثالث خود را انجام دهید و بیمه‌نامه خود را از طریق همین سایت ثبت کنید. شما با این کار از مراجعه به نمایندگی بیمه و صرف هزینه و زمان زیاد راحت شوید. اما قبل از این کار بهتر است با عوامل موثر بر نرخ حق بیمه شخص ثالث آشنا باشید. 

تاریخ:  1397/10/13  
نمایندگی بیمه، یک کسب و کار پرسود اینترنتی

موارد زیادی را می‌توانیم بیابیم که شما می‌توانید بدون سرمایه‌گذاری اولیه صاحب یک کسب و کار اینترنتی شوید اما مساله دیگری که باید در نظر بگیرید این است که چه شغلی می‌تواند شما را از نظر مالی تامین کند. در واقع شما باید به این نکته هم توجه داشته باشید که اگر جویای کار با درآمد بالا هستید، باید به دنبال کاری باشید که در حال توسعه باشد و به اصطلاح «دست در آن زیاد نشده باشد». 

تاریخ:  1397/10/13  
با کدام شرکت‌ها همکاری کنیم؟!

متاسفانه در کشور ما به دلیل اینکه برای فعالیت در فضای مجازی هنوز ساز و کار چندان مدوّن و مطلوبی وجود ندارد، موارد زیادی از کلاهبرداری مشاهده می‌شود. این کلاهبرداری‌ها علاوه بر اینکه برای مخاطبان این سایت‌ها رخ می‌دهد، می‌تواند برای کسانی که با این موسسات همکاری می‌کنند هم به وجود بیاید. در این شرایط چطور می‌توان تشخیص داد موسسه یا شرکتی که برای همکاری و درآمدزایی انتخاب کرده‌ایم، قابل اعتماد است .


تاریخ:  1397/10/13  
کسب و کار اینترنتی بدون نیاز به سرمایه اولیه

حتما می‌گویید «تمام این کسب و کارها که می‌توان به وسیله آنها درآمد حاصل کرد، نیاز به سرمایه‌گذاری اولیه دارد و اگر قرار باشد خدمات خود را در فضای مجازی هم معرفی کنیم، نیاز به سرمایه‌گذاری بیشتر خواهد بود» ولی این طور نیست. ما به شما می‌گوییم که برای رسیدن به درآمد از ارائه خدمات از طریق اینترنت لزوما نیازی به سرمایه‌گذاری نیست...

تاریخ:  1397/10/13  
یک فرصت شغلی پر سود در بازار متزلزل

شاید از خودتان بپرسید وقتی می‌گوییم نگاه تخصصی به خدمات در کشور ما وجود ندارد، پس چطور می‌توانیم از این راه کسب درآمد داشته باشیم. جواب این پرسش را با یک جمله کلی آغاز می‌کنیم که انسان موفق در دنیای امروز، که آینده‌نگر باشد و فاصله‌های بیش از نوک بینی‌اش را ببیند. اصلا فرض کنیم که در کشور ما...