10 پرسش رایج درباره بیمه

نرخ جدید بیمه شخص ثالث سال ۱۳۹۷

مدت بیمه درخواستی:
مشخصات بیمه نامه فعلی
مشخصات وسیله نقلیه
تعهدات
مشخصات فردی
مشخصات
مشخصات فردی
پوشش ها:
مشخصات فردی
مشخصات سفر
مشخصات فردی
تعیین وضعیت

لطفا تماس بگیر، در خدمتیم... ۶۶۴۳۶۰۴۹-۰۲۱

آتیه بیمه سی؛ بیشترین سوالات از بیمه، درباره بیمه شخص ثالث است تاریخ انتشار:  1397/10/20  

10 پرسش رایج درباره بیمه

10 پرسش رایج درباره بیمه

مطابق انتظار بیشترین حجم پرسش‌های کاربران مربوط به بیمه شخص ثالث بود. این پرسش‌ها از نحوه محاسبه تخفیف‌ها تا امکان انتقال سابقه بیمه به اتومبیل دیگر تنوع داشت:


۱-   حداکثر تخفیف بیمه شخص ثالث در صورت سابقه عدم خسارت چقدر است؟

در صورتی که بیمه‌نامه شخص ثالث شما تا ۱۴ سال دارای سابقه عدم خسارت باشد می‌توانید از حداکثر تخفیف ۷۰درصدی این بیمه‌نامه استفاده کنید.

 

۲-   آیا با فروش خودرو سابقه بیمه آن از بین می‌رود؟

این موضوع بستگی به نظر و تمایل مالکان خودرو دارد. اگر مالک قبلی خودرو (فروشنده) تمایل داشته باشد تا سابقه بیمه خود را بر روی اتومبیل دیگری منتقل کند، می‌تواند این کار را انجام دهد و با انتقال آن، سابقه بیمه اتومبیل قبلی از بین خواهد رفت. اما اگر فروشنده اتومبیل بیمه را نخواهد و نخواهد سابقه بیمه خود را به اتومبیل دیگری منتقل کند، سابقه بیمه روی بیمه‌نامه اتومبیل قبلی باقی خواهد ماند.

 

۳-   اگر تا چند سال سابقه تصادف نداشته باشیم می‌توانیم از حداکثر تخفیف بیمه شخص ثالث استفاده کنیم؟

طبق قانون اگر بیمه‌نامه شخص ثالث شما تا ۱۴ سال فاقد سابقه خسارتی باشد (تصادفی که در آن شما مقصر شناخته شوید) می‌توانید از حداکثر تخفیف بیمه‌نامه شخص ثالث که ۷۰درصد است استفاده کنید.

 

۴-   بیمه شخص ثالث به چند نفر از سرنشینان اتومبیل تعلق می‌گیرد؟

بیمه شخص ثالث مطابق با ظرفیت مجاز سرنشینان هر خودرو که در بیمه‌نامه ثبت شده است پرداخت می‌شودو تعداد نفرات بیش از ظرفیت شامل پوشش بیمه نمی‌شوند.

 

دومین گروه سوالات مخاطبان درباره بیمه، بازهم مربوط به اتومبیل بود ولی این‌بار بیمه بدنه خودرو. بیشتر کاربران بیمه در این بخش در مورد تخفیف‌های مربوط به بیمه بدنه و جزییات این بیمه سوال داشتند:

 

۵-   حق بیمه بدنه اتومبیل بر چه اساسی تعیین می‌شود و چه عواملی در میزان آن موثرند؟

به طور کلی بیمه بدنه خودرو بر اساس دو عامل اصلی تعییت می‌شوند که کی ارزش خوردرو و دیگری سال ساخت آن است.

 

۶-   پوشش‌های اصلی بیمه بدنه خودرو شامل چه مواردی است؟

پوشش اصلی بیمه بدنه خودرو سه مورد را شامل می‌شود که عبارتند از: ۱- حادثه ۲- آتش‌سوزی ۳- سرقت خودرو

 

۷-   آیا پاشیده شدن اسید و از بین رفتن رنگ ماشین، جزو پوشش بیمه بدنه هست؟

بله، پاشیده شدن اسید روی اتومبیل و ایجاد خسارت، جزو خدمات تکمیلی بیمه بدنه خودرو محسوب می‌شود که هنگام تنظیم قرارداد با توجه به نیاز و تمایل مالک خودرو می‌تواند تحت پوشش قرار گیرد.

 

بیمه عمر در کشور ما یک بیمه نوپا محسوب می‌شود و خیلی‌ها از آن بی اطلاع هستند. به همین دلیل پرسش‌ها در مورد آن نیز کمتر است. اما در میان پرسش‌های کاربران موارد جالب توجهی از پرسش‌هایی درباره بیمه عمر دیده می‌شد:

 

۸-   در صورت فوت فرد بیمه شده، تا چه مدت فرصت داریم تا موضوع را به شرکت بیمه اطلاع دهیم؟

طبق قانون در صورت فوت فرد بیمه‌شده، این موضوع باید حداکثر ظرف مدت یک ماه به اطلاع شرکت بیمه‌گر برسد.

 

۹-   همسر من به تازگی فوت شده است. او بیمه عمر داشت. چه مراحلی قانونی‌‌ای را باید طی کنم؟

شما می‌توانید با در دست داشتن مدارک بیمه‌ای از جمله بیمه‌نامه، کارت ملی بیمه‌گذار و بیمه شده و گواهی فوت، در ساعات اداری به به بخش بیمه عمر و سرمایه‌گذاری در نزدیک‌ترین مرکز بیمه مورد نظر مراجعه کنید تا مراحل اداری این کار انجام شود. مراحل پرداخت در بیمه معمولا بین یک هفته تا ۲۰ روز کاری طول می‌کشد. البته اگر فرد بیمه‌گذار، در فرم بیمه گزینه «طبق قانون» را انتخاب کرده باشد، زمان طی شدن مراحل انحصار وراثت نیز به این زمان افزوده می‌شود.

یکی دیگر از مواردی که در میان پرسش‌های کاربران درباره بیمه به چشم می‌خورد، درباره موارد تحت پوشش بیمه آتش‌سوزی بود:

 

۱۰-  پوشش‌های اصلی بیمه آتش‌سوزی شامل چه مواردی است و آیا پوشش‌های تکمیلی آن در کشور وجود دارد؟

 پوشش‌های اصلی بیمه آتش‌سوزی شامل آتش‌سوزی، صاعقه و انفجار است ولی این امکان برای بیمه‌گذار وجود دارد که پوشش این بیمه‌نامه را برای مواردی مثل زلزله، طوفان، سرقت و... افزایش دهد.

دیدگاه

ارسال دیدگاه:

سایر مطالب؛
تاریخ:  1397/10/26  
بیمه شخص ثالث راننده محور می‌شود

رئیس کل بیمه مرکزی اعلام کرد: طبق قانون برنامه ششم توسعه، از سال آینده بیمه شخص ثالث به صورت آزمایشی به جای خودرو، به راننده تعلق خواهد گرفت.

تاریخ:  1397/10/23  
بهتر از همه بیمه‌ها!

خبرگزاری ایسنا در گزارش خود درباره بیمه‌های کشور، بیمه ایران را به عنوان بیشترین ثبت‌کننده بیمه شخص ثالث در کشور معرفی کرده است.

تاریخ:  1397/10/20  
10 پرسش رایج درباره بیمه

معمولا پرسش‌هایی درباره خدمات مختلف بیمه برای ما مطرح می شود که می‌خواهیم یک جواب مطمئن درباره آن پیدا کنیم. بخش پرسش و پاسخ وبسایت آتیه بیمه سی که وظیفه پاسخگویی به این پرسش‌ها را به عهداه دارد، در فواصل زمانی معین سوالات پرتکرار مخاطبان را به صورت یک گزارش آماری در اختیار بخش خبر وبسایت قرار می‌دهد تا علاقمندان علاوه بر مشاهده پرسش‌های متداول دیگر کاربران، با پاسخ‌ها و خدمات شرکت‌های بیمه نیز آشنا شوند. در ادامه پرسش‌های پرتکرار یا خاص کاربران بیمه در‌ نیمه اول دی‌ماه ۱۳۹۷ را مرور می‌کنیم.

تاریخ:  1397/10/19  
درباره بیمه از چه کسی سوال کنیم؟!

دیگر آن زمانه نیست که برای یافتن جواب هر پرسشی نیاز به سفرهای دور و دراز و مرارت و صرف عمر باشد. اینترنت دیگر همه چیز را ساده کرده است. فقط کافی است روبروی رایانه بنشینی و کلمه یا موضوعی را که در مورد آن سوال داری تایپ کنی و به پاسخ‌های فراوانی برسی. ولی کدام این جواب‌ها قابل اعتماد هستند؟! با ما همراه باشید:

تاریخ:  1397/10/18  
برای هر حادثه ای آماده باش!

حتما این جمله را بارها شنیده‌اید که «حادثه خبر نمی‌کند». این جمله درست است اما بی‌خبری دلیل موجهی نیست که خود را در برابر حادثه‌های احتمالی و آثار و عواقب آنها ایمن نکنیم. بیمه حوادث اگرچه در دنیا طرفداران بسیاری دارد ولی به نظر می‌رسد هنوز در کشور ما آنچنان که باید و شاید شناخته شده نیست...

تاریخ:  1397/10/15  
عوامل تاثیرگذار بر نرخ بیمه شخص ثالث

در یادداشت قبل به پرسش‌هایی مانند اینکه مفهوم بیمه شخص ثالث چیست و چرا باید خودروی شما بیمه شخص ثالث داشته باشد جواب دادیم. شما می‌توانید با استفاده از یک روش ساده در وبسایت آتیه بیمه سی به سادگی استعلام نرخ‌ بیمه شخص ثالث خود را انجام دهید و بیمه‌نامه خود را از طریق همین سایت ثبت کنید. شما با این کار از مراجعه به نمایندگی بیمه و صرف هزینه و زمان زیاد راحت شوید. اما قبل از این کار بهتر است با عوامل موثر بر نرخ حق بیمه شخص ثالث آشنا باشید. 

تاریخ:  1397/10/13  
نمایندگی بیمه، یک کسب و کار پرسود اینترنتی

موارد زیادی را می‌توانیم بیابیم که شما می‌توانید بدون سرمایه‌گذاری اولیه صاحب یک کسب و کار اینترنتی شوید اما مساله دیگری که باید در نظر بگیرید این است که چه شغلی می‌تواند شما را از نظر مالی تامین کند. در واقع شما باید به این نکته هم توجه داشته باشید که اگر جویای کار با درآمد بالا هستید، باید به دنبال کاری باشید که در حال توسعه باشد و به اصطلاح «دست در آن زیاد نشده باشد». 

تاریخ:  1397/10/13  
با کدام شرکت‌ها همکاری کنیم؟!

متاسفانه در کشور ما به دلیل اینکه برای فعالیت در فضای مجازی هنوز ساز و کار چندان مدوّن و مطلوبی وجود ندارد، موارد زیادی از کلاهبرداری مشاهده می‌شود. این کلاهبرداری‌ها علاوه بر اینکه برای مخاطبان این سایت‌ها رخ می‌دهد، می‌تواند برای کسانی که با این موسسات همکاری می‌کنند هم به وجود بیاید. در این شرایط چطور می‌توان تشخیص داد موسسه یا شرکتی که برای همکاری و درآمدزایی انتخاب کرده‌ایم، قابل اعتماد است .


تاریخ:  1397/10/13  
کسب و کار اینترنتی بدون نیاز به سرمایه اولیه

حتما می‌گویید «تمام این کسب و کارها که می‌توان به وسیله آنها درآمد حاصل کرد، نیاز به سرمایه‌گذاری اولیه دارد و اگر قرار باشد خدمات خود را در فضای مجازی هم معرفی کنیم، نیاز به سرمایه‌گذاری بیشتر خواهد بود» ولی این طور نیست. ما به شما می‌گوییم که برای رسیدن به درآمد از ارائه خدمات از طریق اینترنت لزوما نیازی به سرمایه‌گذاری نیست...

تاریخ:  1397/10/13  
یک فرصت شغلی پر سود در بازار متزلزل

شاید از خودتان بپرسید وقتی می‌گوییم نگاه تخصصی به خدمات در کشور ما وجود ندارد، پس چطور می‌توانیم از این راه کسب درآمد داشته باشیم. جواب این پرسش را با یک جمله کلی آغاز می‌کنیم که انسان موفق در دنیای امروز، که آینده‌نگر باشد و فاصله‌های بیش از نوک بینی‌اش را ببیند. اصلا فرض کنیم که در کشور ما...